Czym jest mezoterapia?

Czym jest mezoterapia?

Nie da się uniknąć procesu starzenia się skóry, ale na szczęście da się go spowolnić. Na tyle, aby twarz nabrała młodzieńczego blasku i pozbyła się zmarszczek, ale nie tylko! Idealnie sprawdza się ku temu mezoterapia. Czym się charakteryzuje ten zabieg?

Mezoterapia – wady i zalety

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, a te mają jedną wadę, mianowicie – dość wysoką cenę. Aby mezoterapia była skuteczna, zabiegi muszą wykonywane być regularnie. Nie wystarczy jeden, by skóra pozostawała gładka i młoda przez długi czas. Inna sprawa, że zabieg stał się na tyle popularny w całej Polsce (Mezoterapia – Warszawa, Kraków, ale i Opole czy Gliwice i mniejsze miasta), że ceny są w nich konkurencyjne i mogą wahać się nawet o jedną trzecią.

Natomiast jeśli chodzi o zalety tego zabiegu – jest ich całe mnóstwo! Redukcja zmarszczek i efektu „worków” pod oczami, blask, czystość i jędrność, nawilżenie i odżywienie skóry. Mezoterapię wykonuje się zwykle za pomocą igiełek, którymi wprowadza się pod skórę aminokwasy lub kwas hialuronowy. Nie są to składniki inwazyjne; wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry są lepiej wchłaniane niż nałożony na twarz krem.

Mezoterapia – igłowa lub bezigłowa

Istnieją również przyrządy do mezoterapii bezigłowej, które za pomocą światła i promieniowania odmładzają skórę. Ich efekty też mogą być zadowalające, jeśli nasza skóra nie jest przesadnie sucha i zniszczona, i nie wymaga rąk profesjonalistów. Warto odwiedzić sklep kosmetyczny lub elektroniczny w poszukiwaniu urządzeń do mezoterapii domowej, bezigłowej – ich cena może równać się cenie zaledwie jednego lub dwóch zabiegów mezoterapii igłowej wykonanej w salonie kosmetycznym. Efekt nie będzie aż tak widoczny, jednak na pewno nasza skóra poczuje, że zaczęliśmy o nią dbać!

Po mezoterapii warto zainwestować w kosmetyki nawilżające, w tym maski i glinki na twarz, które mają działanie oczyszczająco-odżywiające. Również inne kosmetyki, głównie te wykorzystywane w makijażu powinny być naturalne i z wysokiej półki (polecamy szczególnie podkład Bourjois), aby nie zanieczyszczać i nie przesuszać skóry kosmetykami zawierającymi sztuczne składniki, w tym wyjątkowo szkodliwe parabeny.

Sprawiając przyjemność i zapewniając skórze dłuższą młodość za pomocą specjalnych zabiegów i urządzeń, nie psujmy efektów, szukając oszczędności gdzieś indziej. Pamiętajmy: inwestycja w kosmetyki naturalne i zdrowotne zabiegi to inwestycja w nasze zdrowie.