JAK FOTOGRAFOWAĆ ODZIEŻ DO OGŁOSZEŃ SPRZEDAŻOWYCH?

JAK FOTOGRAFOWAĆ ODZIEŻ DO OGŁOSZEŃ SPRZEDAŻOWYCH?

Kończy się sezon i planujesz zrobić zakupy odzieżowe na najbliższe miesiące? Zanim przyniesiesz do domu nowe ubrania, sprzedaj stare i nieużywane – zwolnisz w szafie sporo miejsca! Dziś podpowiemy Ci, jak wykonać dobre zdjęcia sprzedażowe odzieży i sprawić, że będzie równie atrakcyjna co w rzeczywistości, albo nawet bardziej. Poznaj tricki, dzięki którym Twoją odzież używaną będzie chciała kupić każda miłośniczka second handu!

ZDJĘCIA SAMYCH UBRAŃ CZY MODELKI W UBRANIACH?

W sklepach internetowych spotkasz się ze zdjęciami zarówno samych produktów, jak i ubranych w nie modelek. Na które powinnaś postawić Ty? Lepsze będą te pierwsze, zwłaszcza jeśli ubrania noszą ślady użytkowania. Zdjęcia ubranej modelki są wartościowe w sklepach z nową odzieżą, ponieważ kupujący zdaje sobie sprawę, że nie dostatnie dokładnie tych ubrań, tj. noszonych przez modelkę. W przypadku używanych rzeczy pokazywanie, jak nosi je ktoś inny, może zadziałać na niekorzyść.

GDZIE FOTOGRAFOWAĆ UBRANIA DO SPRZEDANIA?

Znajdź puste, "spokojne" miejsce w domu. Jeśli chcesz zawiesić ubranie na wieszaku, jako tło wybierz białą ścianę (lub materiał) albo czarny materiał. Kolorowe i rozpraszające tło, tak samo jak bogactwo dekoracji dookoła, odciągną uwagę od ubrania i wprowadzą niepotrzebny chaos. Zadbaj o neutralne otoczenie. Zdjęcia możesz robić od przodu – powiesisz ubrania na ścianie, lub od góry – rozłożysz je na łóżku obleczonym białym prześcieradłem bądź na podłodze.

O CZYM PAMIĘTAĆ PODCZAS WYKONYWANIA ZDJĘĆ ODZIEŻY?

Zdjęcia ubrań wykonuj w pionie, ponieważ dla większości rodzajów odzieży jest to naturalny kadr (sukienka, bluzka czy spodnie są długie i wąskie). Aparat możesz ustawić na statywie, by upewnić się, że zachowałaś pion i poziom. Ponadto przy serii zdjęć odzieżowych fotografie będą spójne. Używaj niskich czułości ISO, aby wyeliminować szumy. Aparat cyfrowy Sony A7III to model, który ma bardzo szeroki zakres ISO – 100-51200 z możliwością rozszerzenia do 50-204800. Nie musisz kupować lamp studyjnych. Jeśli chcesz skorzystać ze zwykłej lampy wiszącej w pokoju, włącz funkcję Anti-flicker, a aparat Sony A7III samodzielnie ustawi parametry zdjęć, by oddać poprawną kolorystykę odzieży i zapewnić doskonałą ekspozycję.

Pamiętaj, by oprócz całych ubrań sfotografować wyjątkowe detale: rzeźbione guziki, haft na kołnierzyku, gęstość swetra czy drobny print. Prześlij gotowe zdjęcia na laptop czy smartfon szybko i wygodnie – za pomocą Wi-Fi, którym odznacza się aparat Sony A7III.