Jak odświeżyć garderobę na wiosnę?

Jak odświeżyć garderobę na wiosnę?

Wiosna to czas przeglądu szafy i zastosowania pewnych zmian. Całkowita wymiana naszej garderoby to ogromne wyzwanie i rzadko kto decyduje się na ten krok. Łatwiejszy rozwiązaniem jest po prostu odświeżenie, poprzez dodanie kilku niezbędnych elementów. Sprawdź, jak odświeżyć garderobę na wiosnę!

Przegląd szafy

Proces odświeżenia garderoby powinnyśmy zacząć od przeglądu szafy i ubrań, które już posiadamy. To sposób nie tylko na wiosenne porządki, ale także sprawdzenie, czego faktycznie nam brakuje. Z pewnością w każdej kobiecej szafie znajdą się ubrania nienoszone od bardzo dawna. Pozbądźmy się zatem za małych, za dużych, niemodnych czy nie nadających się do użytku ubrań. Zyskamy w szafie sporą ilość miejsca. Warto także przymierzyć ubrania z zeszłego roku, aby mieć pewność, że dobrze na nas leżą i nadal czujemy się w nich komfortowo. To również czas, aby nieco poeksperymentować i spróbować połączyć stare ubrania i stworzyć nowe stylizacje. Czasami wystarczy jedynie dodatek w postaci paska, aby całkowicie odmienić stylizację.

Wiosenne stylizacje

Wiosna to czas, w którym możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa przy kompletowaniu garderoby. Słoneczna pogoda pozwala, aby nasze stylizacje opierały się na uwielbianych przez kobiety sukienkach. Sukienka jest doskonałym elementem wielu stylizacji. Wystarczy dobrać odpowiednie buty i niewielką torebkę i stylizacja gotowa! Sukienki plus size, mini, midi, ołówkowe - na wiosnę wybór w sklepach jest ogromny i z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie! Warto odrobinę zaszaleć i zdecydować się na sukienki w mniej stonowanych kolorach. Od dawna w modzie są sukienki w kwiaty, wzory czy wyraziste kolory. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej kilka sukienek na różne okazje - na co dzień, do pracy czy wieczorowe wyjście. Dzięki temu stworzenie modnej stylizacji będzie łatwe i przyjemne!

Wiosenno-letnia garderoba

Wiosna to wspaniały czas, w którym pogoda staje się coraz przyjemniejsza, a temperatura na zewnątrz rośnie. Dni są coraz cieplejsze, a zanim się spostrzeżemy w Polsce panuje już lato. Podczas kompletowania garderoby warto od razu przejrzeć ubrania na lato. Wcale nie musimy rozdzielać tych pór roku, w końcu między innymi bluzki czy sukienki, które nosiłyśmy wiosną, nierzadko ubieramy także latem. Warto zatem połączyć te dwie pory roku, kompletując garderobę. Skupmy się zatem na tym, czy potrzebne nam są damskie szorty, a może koszulki na ramiączkach czy sandały. Wiosną, zwłaszcza późną pogoda potrafi zaskoczyć naprawdę słonecznymi dniami.