Jak podkreślić swój własny modowy styl?

Jak podkreślić swój własny modowy styl?

Dzięki modzie i odpowiednio dobranym dodatkom możemy podkreślać swoje atuty, charakter czy osobowość. Zabawa modą jest dla wielu kobiet możliwością pokazania swojego prawdziwego ja. Często wybierając jakiś ciuch czy akcesoria, chcemy podkreślić nasz nastrój czy np. status zawodowy. Zdarza się, że na przestrzeni lat kilkukrotnie zmieniamy swój styl.

Metamorfoza stylu - od czego zacząć?

Chcąc zmienić lub poprawić swój styl, zanim przejdziemy do kupna nowych ciuchów czy dodatków, dobrze jest zastanowić się, co dokładnie chcemy zmienić. Odpowiedz sobie na pytanie, czy zależy Ci np. na luźniejszych ubiorach, czy może wolisz teraz kupować eleganckie rzeczy, których do tej pory nie zakładałaś? Kolejnym krokiem będą porządki w szafie. Oddaj lub sprzedaj nienoszone rzeczy i sprawdź, czy nie masz tam elementów, które przydadzą się do  nowego stylu. Dodatkowo przejrzyj inspiracje w sieci i wybierz te, które podobają Ci się najbardziej. Po tym wszystkim czas na zakupy. Wybieraj ciuchy i dodatki, które później z łatwością połączysz w zestaw. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Dlaczego dodatki mają takie znaczenie?

Najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, czy dana biżuteria będzie nam pasowała do ubioru. Idąc na skróty, wybieramy te dodatki, które najbardziej lubimy nosić, lub nosimy jedne kolczyki czy naszyjnik cały czas. W modzie jednak dodatki mają ogromne znaczenie. Są podkreśleniem naszej osobowości i całego ubioru. Mają za zadanie ładnie uwydatnić nasze atuty i zwrócić uwagę innych. Dobrym przykładem są naszyjniki handmade. Dzięki wyborowi unikatowej biżuterii możesz wysmuklić szyję, dodać uroku całej stylizacji lub podkreślić swój charakter. Dodatki tworzone ręcznie są dobrym pomysłem dla osób lubiących oryginalne i wyróżniające się z tłumu elementy.

Skąd się wzięła moda na włoski styl?

Jednym z najpopularniejszych stylów ostatnich sezonów jest tzw. Italian Chic. Moda na włoskie produkty kusi niezwykłą elegancją, jakością i niepowtarzalnym wyglądem. Każda z Pań, która chce wyglądać poważnie a przy tym seksownie, zastanawia się nad kupnem włoskich ubrań i dodatków. W internecie znajdziemy strony oferujące najlepsze włoskie produkty, takie jak np. butik włoski online. Takie butiki oferują najmodniejsze i najpopularniejsze ciuchy we włoskim stylu. Włoszki chętnie podkreślają swój gorący temperament i nie boją się odważnych, a zarazem eleganckich strojów. Biorąc z nich przykład, możemy stworzyć ciekawy zestaw na każdą okazję, zaczynając od wyjścia do pracy, a kończąc na eleganckim przyjęciu.