Jak się ubrać na wesele?

Jak się ubrać na wesele?

Zaproszenie na wesele często wiąże się ze znalezieniem odpowiedniej kreacji na ten dzień. Mimo, że to Państwo Młodzi są w centrum uwagi, my również chcemy wyglądać dobrze w tym ważnym dniu. Jak dobrać odpowiedni strój, aby  nie popełnić faux pas? Sprawdź główne zasady weselnych stylizacji.

Na co zwrócić szczególną uwagę, przy doborze stroju dla kobiet?

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie przyćmić Panny Młodej i nie przesadzić ze stylizacją. To ona ma błyszczeć najbardziej w tym wyjątkowym dniu. Uważaj na biały kolor sukienki, aby nie wzbudzić kontrowersji. Zwróć uwagę również na to, czy Państwo Młodzi w zaproszeniu nie zawarli próśb odnośnie ubioru. Zdarza się, że śluby organizowane są z pewnym motywem lub kolorem przewodnim. Ponadto, należy pamiętać o tym, aby ubrać się stosownie do sytuacji i zastanowić się, czy nasza sukienka nie będzie zbyt. Do urzędu lub kościoła warto zabrać ze sobą marynarkę. Wesele to uroczystość, która trwa wiele godzin i często kończy się tuż nad ranem, dlatego postaw też na wygodę. Moda weselna z pewnością różni się, w zależności od pory roku. Najczęściej wybierane suknie wieczorowe latem są bardziej zwiewne, zawierają nawet motyw kwiatowy. Możemy sobie bardziej pozwolić na odsłonienie ciała, na przykład pleców, ale bez przesady. Natomiast suknie wieczorowe zimą często są wybierane w bardziej stonowanych, ciemniejszych kolorach, na przykład butelkowa zieleń. Nierzadko występują w wersji midi, czyli dłużej, za kolana. Aby nadać swojej stylizacji nieco charakteru, idealnie sprawdzą się modne naszyjniki, które podkreślą sukienkę i dodadzą elegancji.

Porady dla mężczyzn

Jak powinien wyglądać weselny dress code w przypadku mężczyzn? Męska moda weselna z roku na rok coraz bardziej się zmienia. Stylizacje stają się coraz to odważniejsze. Jeśli jednak nie chcesz popełnić modowej wpadki, postaw na klasykę. Tradycyjny, odpowiednio dopasowany garnitur w kolorze granatu lub grafitu nigdy się nie znudzi. Nieco bardziej zaszaleć można z dodatkami. Krawaty ślubne w przypadku Pana Młodego zazwyczaj występują w kolorze szarym, granatowym lub beżowym. Jako gość możemy odrobinę więcej poeksperymentować z kolorami i na przykład dobrać krawat do koloru sukienki naszej partnerki. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest poszetka, która doda całości odrobinę sznytu i elegancji.

Podsumowując, wybranie odpowiedniej stylizacji na wesele to nie lada wyzwanie. Jednak stosując się do kilku prostych wskazówek może okazać się to dużo prostsze. Warto wziąć pod uwagę, żeby nie przesadzić ze zbyt krzykliwym lub zbyt luźnym strojem. Mniej znaczy więcej i w tym przypadku to stwierdzenie sprawdzi się idealnie.