Jak zapewnić sobie komfort latem?

Jak zapewnić sobie komfort latem?

Latem jesteśmy narażeni na upały, gorące powietrze i mocne działanie promieni słonecznych. Nie dla wszystkich jest to komfortowa sytuacja, a uważać szczególnie w cieplejsze dni powinny dzieci i osoby starsze. Ci, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami, również mogą odczuwać dyskomfort spowodowany zbyt gorącym powietrzem. Sprawdzamy, co można zrobić, żeby wychodząc z domu czuć się lepiej.

Jakie ubrania wybierać latem?

Gdy na dworze jest 30 stopni i więcej, warto przeszukać swoją szafę i wybrać te ciuchy, które nie będą powodowały u nas nadmiernego pocenia i dyskomfortu. Dobrze jest przede wszystkim wybierać materiały naturalne. Należą do nich m.in. bawełna, wiskoza oraz len. Idealnie sprawdzi się również jedwab, jednak ubrania wykonane z jedwabiu należą do tych najdroższych i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Naturalne materiały sprawią, że ciuchy będą przepuszczały powietrze, dzięki czemu nie upocimy się nadmiernie i nie spowodujemy odparzeń. Zrezygnujmy z jeansów, wełny i nieprzepuszczających tkanin. Uważnie dobierajmy również dodatki, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i nakrycie głowy to podstawa w upalne dni.

Jak poradzić sobie z nadmiernym poceniem?

Osoby, które mają problem z nadmiernym poceniem się, wiedzą, że szczególnie latem trudno jest zadać o odpowiednią higienę, co powoduje często uczucie wstydu i złość. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z poceniem się stóp będą wkładki przeciwpotne. Nadmierne pocenie się stóp jest równie częstą dolegliwością co pocenie się górnych partii ciała i to zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wkładki zawierają szereg substancji przeciwgrzybiczych i zapachowych, które uwalniane są z produktu podczas chodzenia. Pasują do każdego rodzaju obuwia, a ich grubość jest na tyle niewielka, że w ogóle ich nie czuć. Dzięki nim nie przepacamy ulubionych butów i nie narażamy się na przykry zapach oraz choroby stóp. Wkładki przeciwpotne polecane są każdemu, kto chce poczuć się swobodnie i być pewnym siebie.

Sukienki na upalne dni

Wiosna i lato to szczególne pory roku, w których Panie mają okazję do założenia ulubionych sukienek i eksperymentowania z nowymi wzorami, kolorami i fasonami. Sukienki plus size na lato powinny być przede wszystkim zwiewne. Jeśli wolisz te bardziej przylegające do ciała, w ciepłe dni mogą powodować pocenie się i nieestetycznie wyglądać. W zwiewnej sukience sylwetka wygląda na lekką i smukłą, a dodatkowo taki rodzaj sukienek odejmuje lat. Ponadto zwróćmy uwagę na materiały. Muszą być wysokiej jakości, żeby skóra mogła oddychać i nie nabawić się reakcji alergicznych.