Koszulki na prezent? Czemu nie!

Koszulki na prezent? Czemu nie!

Normalnie raczej nie kupilibyśmy zwykłej koszulki na prezent. Jednak czasami warto się zastanowić nad prezentem w postaci niekoniecznie zwykłej koszulki, ale z nadrukiem przygotowanym specjalnie dla tej osoby. Taki prezent z pewnością będzie bardzo przemyślany oraz doceniony przez osobę obdarowaną. Koszulka wcale nie musi być nudnym prezentem, jeśli będzie spersonalizowana. Omawiamy krótko, jak zrobić fajny prezent, który będzie cieszył przez długi, długi czas!

Wymyślny nadruk

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaki nadruk najbardziej spodobałby się najbardziej osobie obdarowanej. Czy będzie to ulubiona postać z filmu, komiksu, może jakiś napis albo rysunek wykonany specjalnie dla tej osoby, który może dla niej wiele znaczyć? Koszulki z własnym nadrukiem mogą być świetnym prezentem dla osób, które są fanami popkultury lub pewne cytaty czy symbole są dla nich szczególnie ważne i chcą je wyeksponować w swoim ubiorze. Nadruk wcale nie musi być skomplikowany, żeby był estetyczny i znaczący.

Własny nadruk nie musi być problemem!

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się tworzeniem nadruków na koszulkach lub innych materiałach. Obecnie nie jest to problematyczne, tego typu nadruki tworzy się szybko, sprawnie, są trwałe i, co więcej, tanie w nabyciu. Koszt takiej koszulki zwykle nie przekracza ceny standardowej koszulki dostępnej w nowych kolekcjach w popularnych sieciówkach. Istotną kwestią jest również fakt, że nadruki te są tworzone na czystych koszulkach dobrej jakości i składzie zawierającym głównie bawełnę.

Z jakiego materiału koszulka?

Skoro jesteśmy już przy materiale. Kiedy chodzi o koszulki na zamówienie, co jest lepsze? Bawełna? Poliester? Oczywistą odpowiedzią będzie bawełna. Skóra lepiej w niej oddycha, nie poci się aż tak bardzo i nie podrażnia skóry. Jest przyjemniejsza w dotyku i dzięki temu materiałowi można się mniej martwić o przykry zapach po ćwiczeniach, bieganiu czy wszelkim innym wysiłku. Można by podnieść argument o tym, że poliester jest materiałem tańszym, jednak i to nie jest prawdą. Nowoczesny poliester, który jest nieco bardziej przyjazny dla skóry, jest zdecydowanie droższy. Z kolei koszulki wykonane ze standardowego poliestru są podobne cenowo do koszulek bawełnianych. Ewentualna oszczędność mogłaby sięgnąć maksymalnie dwóch, może trzech złotych. Nie warto jednak się na tę oszczędność decydować, mając na uwadze komfort użytkowania. Najbardziej wytrzymałe są ubrania z domieszkami innych materiałów, np. większość to bawełna, odrobina poliestru i elastanu. Warto jednak pamiętać, że poliester jest bardzo łatwopalny.

Co poza koszulkami?

Nadruki nie muszą się ograniczać wyłącznie do koszulek! Ulubione nadruki można stworzyć na torbach shopperkach, poszewkach na poduszki, tank topach a nawet można w ten sposób tworzyć bluzy z napisami i innymi nadrukami. Zależnie od tego, na jakiej powierzchni będziemy chcieli nadruk, będzie różniła się cena. Tańsze będą poszewki na poduszki i torby, zdecydowanie droższe będą z kolei bluzy ze względu na większą ilość materiału wykorzystanego do tworzenia bazy bluzy. Poza tym bluzy to często materiał zdecydowanie grubszy i nieco trudniejszy do ozdobienia nadrukiem.

Jak dbać o nadruki?

Przede wszystkim nie powinno się nadruku traktować żelazkiem. Jeśli chcemy, żeby nasz nadruk przez długi czas był ładny i wyraźny, powinniśmy prasować koszulki z nadrukami na lewej stronie, a w przypadku prania stosować się do zaleceń sprzedawcy. Zarówno wyższa, jak i za niska temperatura mogą nadruk zniszczyć. Wiele też zależy od tego, jaką techniką nadruk zostanie wykonany. Inaczej będzie się sprawował nadruk z sitodruku, inaczej z termotransferu. Sitodruk jest bardziej odporny na pranie i zniszczenia mechaniczne, ale może wyblaknąć. Metoda termotransferowa jest bardziej podatna na pękanie nadruku.

Koszulki, bluzy, torby i inne...

W kilku słowach: nadruki, nie tylko na koszulkach, mogą być idealnym pomysłem na spersonalizowanie prezentu, jakimi mogą być koszulki, bluzy, torby czy poszewki na poduszki. Nie są drogie, mogą służyć przez długie lata i przypominać o osobie, która ten prezent podarowała. Za dużą lub za ciasną koszulkę można zrecyklingować, przerabiając ją na ciekawą poszewkę lub małą torbę, dając jej w ten sposób drugie życie.