KOSZULKI POLO, KTÓRE WRACAJĄ DO ŁASK

KOSZULKI POLO, KTÓRE WRACAJĄ DO ŁASK

Niektórym kojarzą się z modą raczej zaprzeszłą – klasyczne koszulki polo miały swój złoty okres w modowym półświatku lata temu, jednak znów wracają do łask.

Jednokolorowe lub wielobarwne, jednak zawsze z kołnierzykiem i guzikami zapinającymi wycięcie na dekolt. Swoje początki koszulki polo miały głównie na kortach tenisowych i w czasie zawodów w polo czy krykieta, jednak nie na uniformach sportowych zakończyły swoją obecność. W późniejszych latach koszulki polo były ulubionym wyborem amerykańskich studentów, którzy stworzyli styl preppy – charakteryzujący się minimalizmem, klasyką i elegancją podkreślającymi prestiż i wysoką jakość. Dziś koszulki polo nie muszą być jednak tylko białe czy jasnoróżowe – w sklepach i na pokazach mody coraz częściej widać koszulki polo we wzory, głównie w pasy, także często są to koszulki z nadrukiem. To, co nie zmienia się w koszulkach polo, to materiał, z którego się je wykonuje. Dawniej klasyczne polo wykonane było z bawełnianej dzianiny typu pika i takie też koszulki bez problemu możemy znaleźć w sklepach odzieżowych. Znani i profesjonalni producenci nie odchodzą od starego zwyczaju tworzenia koszulek typowo sportowych – polo dwuwarstwowych (warstwa wewnętrzna jest miękka i przyjemna w dotyku, a zewnętrzna wydaje się szorstka), jednak producenci odzieży bardziej uniwersalnej i łatwo dostępnej oraz tańszej stawiają na klasyczną bawełnę.

POLO DLA KAŻDEGO

Koszulki polo dziś są koszulkami, które – choć nadal kojarzą się ze sportem i stylem bogatych studentów Harvardu – trafiły na stałe jako element garderoby dla stylu casualowego. Chociaż sztywny wyprasowany kołnierzyk koszulki polo przypomina styl bardziej oficjalny, koszulki polo sprawdzają się świetnie w każdych warunkach – do pracy, ale i na piknik, spacer z psem czy wypad na miasto. Zwróćmy uwagę jednak na kołnierzyk – powinien być wykonany ze sztywnej dzianiny i nie opadać, ale i nie stać pionowo, gdyż jest to uważane za modowe faux pas. Choć polo nadal kojarzy się częściej z mężczyznami niż kobietami, koszulka dla mamy spędzającej czas na placu zabaw czy wycieczce rowerowej to idealny pomysł na prezent, o ile tylko znamy odpowiedni rozmiar. Być może kobieta nawet nie wpadnie na pomysł, by posiadać w swojej garderobie wygodną polówkę, a zamawiając taką z nadrukiem możemy sprawić jej prezent nie tylko komfortowy, ale i oryginalny. Nie każdy wie, że polówki wracają masowo do łask – skorzystajmy więc z takiego pomysłu na prezent jak najszybciej, bo za chwilę może nie być już taki oryginalny.