Kreatywne pomysły na zimowe popołudnia z dzieckiem

Kreatywne pomysły na zimowe popołudnia z dzieckiem

Zima to pora roku, kiedy na zewnątrz robi się bardzo szybko ciemno i nieprzyjemnie ze względu na niską temperaturę. Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny, jednak bywają takie dni, kiedy lepiej zostać w ciepłym mieszkaniu. Podpowiadamy kreatywne pomysły na zajęcia w domu razem z małymi domownikami. Wspólne tworzenie rzeczy przyniesie dużo zabawy oraz uśmiechu.

Namalujcie coś wspólnie

Najlepiej już trochę wcześniej przygotować się na taką ewentualność jak brzydka pogoda i konieczność pozostania w domu z dzieckiem. Obmyślenie planu działania pozwoli od razu zainteresować malucha. Warto w wolnej chwili  zaopatrzyć się w różne artykuły dla plastyków. Malowanie sprawdzi się idealnie na nudę i niepogodę. Możecie wspólnie wymyślić historię, którą przedstawicie za pomocą kolorowych rysunków, to również dobry pomysł na naukę kolorów, a jest ich naprawdę sporo. Obrazy mogą pozwolić wyrazić emocje oraz rozwinąć zdolności manualne u dziecka. Takie malowidła możecie później oprawić i powiesić w domu lub podarować komuś w prezencie.

Stwórzcie wspólnie pudełko skarbów dla dziecka

Kolejnym ciekawym sposobem na spędzenie wspólnego czasu podczas zimowego popołudnia będzie przygotowanie czegoś dla malucha. Pudełko dla dziecka to idealny sposób na stworzenie przestrzeni, która pomieści wszystkie ważne i wyjątkowe przedmioty. Możecie wykonać je z kartonu, który macie w domu, drewnianej skrzyneczki lub z innego, dowolnego tworzywa. Niech poniesie Was fantazja i ozdóbcie je najpiękniej jak to tylko możliwe. Będzie to miejsce, które pod wieczkiem skryje wspomnienia, pamiątki i przedmioty, do których powrót przyniesie uśmiech na twarzy. Takie ręcznie przygotowane pudełko możecie postawić w pokoju dziecka i zaglądać do niego co jakiś czas, aby sprawdzić, co ciekawego przybyło od ostatniego razu.

Nadajcie przedmiotom nowe życie

Sprawdźcie, czy w domu nie macie niepotrzebnych lub dawno nieużywanych przedmiotów, jak na przykład drewniane pudełka, ramki, wazony, doniczki. Jeśli nie posiadacie niczego takiego, to możecie odwiedzić sklep decoupage, gdzie  znajdziecie nie tylko przedmioty, które możecie ozdobić, ale również wszystkie inne potrzebne materiały. Do tego zadania konieczna będzie odrobina skupienia i ciszy, ponieważ technika decoupage wymaga precyzyjnego wycinania wzorów z papieru lub serwetek. Praca z nożyczkami może zostać po stronie dorosłych, natomiast dzieci będą miały niezwykłą radość z przyklejania skrawków materiału do przedmiotu, który wspólnie wybierzecie.