Kreatywny prezent - sprawdź pomysły!

Kreatywny prezent - sprawdź pomysły!

Kreatywny prezent zrobiony własnoręcznie możesz podarować na wiele okazji. Z pewnością każda obdarowana osoba ucieszy się z upominku, który został wykonany samodzielnie. Taki prezent od serca niesie za sobą zdecydowanie większą wartość i może zostać wspaniałą pamiątką. Sprawdź pomysły na kreatywne prezenty!

Technika decoupage - co to jest?

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki papierowej lub papieru. Można ją stosować na elementach drewnianych, szklanych, plastikowych, a nawet meblach. Doskonałym pomysłem na prezent może być na przykład tak ozdobiony kubek. Aby zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria warto odwiedzić internetowy sklep. Decoupage jest techniką, do które niezbędne będą takie materiały, jak odpowiedni klej, pędzelek, serwetki papierowe, farby oraz lakier akrylowy. Kompozycje z papierowych wzorów mogą być przeróżne, a sama technika nie wymaga dużych umiejętności. Ozdobione przedmioty prezentują się niezwykle oryginalnie i wyjątkową. To z pewnością okaże się świetnym pomysłem na prezent.

Kartka okolicznościowa

Własnoręcznie zrobiona kartka okolicznościowa to doskonały pomysł na wyjątkowy dodatek do prezentu. Możliwości na jej wykonanie jest wiele, a do tego nie są potrzebne umiejętności artystyczne. Taką kartkę można ozdobić cekinami, skrawkami materiału, wstążkami, pieczątkami czy drewnianymi elementami. Można również skorzystać z farb akrylowych. Życzenia warto wydrukować na kolorowym, ozdobnym papierze. Do przygotowania takiej kartki przydadzą się odpowiednie artykuły dla plastyków. Największy wybór posiadają sklepu Internetowe, dlatego warto się w nich zaopatrzyć.

Ozdobne pudełko na upominki i pamiątki

Kartka okolicznościowa oraz niewielkie upominki warto wręczyć w ozdobnym pudełku. Można je ozdobić samodzielnie, na przykład pomalować farbami lub ozdobić za pomocą naklejek czy stempli. To dobry pomysł na pudełko dla dziecka z okazji pierwszej komunii świętej, chrztu czy narodzin. Można w nim przechowywać różnego rodzaju pamiątki, zdjęcia czy biżuterię. To prezent idealny na wiele okazji, który z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę! W sklepach z artykułami plastycznymi z pewnością uda się znaleźć pudełka w różnych rozmiarach oraz materiały służące do zdobienia. Takie pudełko może być wykonane z drewna lub kartonu.