Lato to zdecydowanie najlepszy czas na to, aby eksperymentować ze swoim stylem. To też wymarzona pora roku do noszenia kolorowych, przewiewnych ubrań. Zwłaszcza, że wybór jest naprawdę duży i, z całą pewnością każda z pań znajdzie coś modnego i oryginalnego dla siebie. W tym sezonie warto zwrócić szczególną uwagę na sukienki, spódniczki i wygodne szorty na każdą okazję.

Latem zainwestuj we wkładki przeciwpotne

Niestety wysokie temperatury doskonale sprzyjają poceniu się stóp. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą po prostu dobrej jakości wkładki przeciwpotne. Nie tylko poprawiają one komfort chodzenia w butach każdego rodzaju, ale i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. To dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to strzał w dziesiątkę. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku butów zakrytych, a także takich, które wykonane są ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów. Oprócz tego są niezastąpione w przypadku osób, które dużo spacerują, zwłaszcza w wysokich temperaturach. Komfort wynikający z ich noszenia naprawdę wzrasta i to bardzo!

Sukienki w każdym rozmiarze

Oczywiście wysokie temperatury sprzyjają również noszeniu sukienek. Warto mieć na uwadze, że na taki ubiór powinny decydować się panie w każdym rozmiarze. Na całe szczęście wybór, jeśli chodzi o sukienki plus size cały czas się zwiększa, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze sklepy, które oferują takie ubrania. Na co zwracać uwagę podczas dokonywania zakupów? Z całą pewnością na materiał. Sukienki na lato powinny być oddychające i wykonane jedynie z najlepszych tkanin. Mowa tutaj o delikatnej bawełnie, chłodzącej wiskozie, czy lekkim lnie. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, tutaj jest naprawdę duża dowolność. Na pewno jednak warto zdecydować się na barwy jasne, charakterystyczne dla lata i ciepłych dni.

Oryginalne szorty na każdą okazję

Kto powiedział, że szorty mogą być jedynie jeansowe i w stonowanej kolorystyce? Latem warto przełamywać te schematy i decydować się na ubrania w mocnych kolorach. To właśnie one kojarzone są z wakacjami i ciepłymi dniami. Na pewno świetnym wyborem będą damskie szorty w odcieniu pomarańczowym. Z czym można je połączyć? Dużym plusem jest to, że tak naprawdę kolor pomarańczowy pasuje do wielu innych barw. Jeśli pragnie się uzyskać stonowany efekt, połączyć go można z bielą. Aby kontrast był mocniejszy, a cała stylizacja bardziej charakterystyczna, pomarańczowy warto zestawić z zielenią, albo fioletem. Takie miksy świetnie wyglądają przy każdej okazji.