Moda ślubna 2019

Moda ślubna 2019

Moda ślubna zmienia się rok po roku, choć można sobie zadać pytanie, co takiego może zmieniać się w białej sukni? Jednego roku królują koronki, innego tiul. Kolejnego jedno i drugie jako połączenie, by wreszcie zagościł trend wprowadzający wyłącznie proste formy i jak najmniej wszelkiego rodzaju ozdób. Co projektanci zapowiedzieli na tegoroczny sezon? Czego możemy się spodziewać i co jest modne? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem!

Kobieco i z klasą

Tegoroczne trendy zdecydowanie celują w to, by wszelkie kreacje były zwiewne i delikatne. Delikatność to niejako motyw przewodni i główny trend w sukniach przygotowanych na ten sezon. Królują sukienki zwiewne i delikatne, kobiece, a nawet dziewczęce. Liczne koronki i dodatki w postaci kryształków wypierane są przez delikatny tiul i wielowarstwowe formy sukienek oraz liczne kwieciste aplikacje. Ma być lekko i kobieco. Tak, by Panna Młoda wyglądała niemalże magicznie i delikatnie. Do lamusa odchodzą suknie z prostymi wycięciami. Nadal detabuizuje się nagość skóry, jednak nie w tak ostry sposób. Dekolty nadal są głębokie, ale wcięcia wydają się delikatne i są otoczone lekkimi ozdobami: tiulem, koronkami i tak dalej. Nie należy zapominać o tym, jak ważna może być też odpowiednio dobrana bielizna ślubna!

Nie tylko sukienka

Sukienka to nie jedyny element wpływający na to, jak będzie wyglądać ostatecznie cała stylizacja. Choć jest to absolutna podstawa każdej ślubnej kreacji, to nawet najpiękniejszą suknię mogą przyćmić źle dobrane dodatki. Wbrew pozorom takie rzeczy jak biżuteria, czyli kolczyki, pierścionki, łańcuszki są niezwykle ważne dla eleganckiego i pełnego gracji oraz uroku wykończenia ubioru każdej panny młodej. Równie istotne są wianki. Przesadnie duży może przyćmić całą kreację i sprawić wrażenie ciężkości oraz toporności nie tylko kreacji, ale i samej panny młodej, nawet gdyby w rzeczywistości miała naprawdę drobną i filigranową budowę ciała. Wiele pań zapomina również o tym, jak istotna w takim wypadku jest bielizna! Co ciekawe, sklep z bielizną erotyczną może być dobrym wyborem, jeśli panna młoda lubi odważne stylizacje i nie boi się eksperymentować. Odpowiedni asortyment takiego sklepu zapewni również bieliznę odpowiednio wyszukaną i niepozbawioną dobrego smaku, choć nierzadko taki sklep mógłby kojarzyć się z czymś zupełnie przeciwnym.

Dla panów

Podobnie Panowie w swoich stylizacjach powinni zwracać uwagę nie tylko na takie szczegóły jak kolor garnituru i odpowiedni kolor butów – w myśl zasady „no brown after six” nie powinno się nosić brązowych butów po godzinie osiemnastej, tak samo jak Panie powinny zakładać wyższe szpilki w późniejszych porach wieczoru. Równie istotne są takie dodatki jak spinki do mankietów, poszetka czy klips do krawatu. Również sam krawat na ślub jest niezwykle istotny!