Najmodniejsze torebki sezonu

Najmodniejsze torebki sezonu

Zbliżająca się wiosna to idealny czas na odświeżenie naszej garderoby. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do ubrań i butów. Można postawić również na modną biżuterię i, oczywiście, torebki! Moda zmienia się co sezon, choć czasami tak jak dżinsowe spodnie, niektóre rzeczy nigdy z mody nie wychodzą. Czy jest tak w przypadku torebek? Co powinna mieć każda stylowa damska torebka, żeby być tą jedyną? Czy istnieje jakiś uniwersalny materiał, z którego torebki są najbardziej pożądane? Zapraszamy do lektury!

Torebki skórzane

W przypadku materiałów nie ma różnicy pod kątem tego, jaki materiał będzie bardziej modny. Zarówno filcowe torebki, jak i torebki ze skóry, materiału czy nawet torebki poliestrowe mogą prezentować się elegancko i być naprawdę ładne. Różnica polega na jakości, wytrzymałości i tego, jak bardzo produkcja takiej torebki wpływa na środowisko. Wegetarianie i weganie niekoniecznie będą chcieli skorzystać z torebek wykonanych z naturalnej skóry. W takich wypadkach lepszym wyjściem jest ekoskóra. Sama w sobie skórzane torebki są wytrzymałe, więc mogą być inwestycją na długie lata. W razie zniszczeń opłaca się je również naprawiać. Skóra to również materiał, który wymaga dbania, ponieważ może zniszczyć go wilgoć. Jako naturalny materiał może się w końcu rozłożyć. Odpowiednie czyszczenie i impregnowanie jest więc wskazane.

Torebki filcowe

Naturalny filc jest również dobrym wyjściem w przypadku produkcji torebek. Ponadto torebki filcowe są niesamowicie modne. Dzięki produkowaniu ich z naturalnych, wytrzymałych materiałów są równie długotrwałe co skóra, a ich czyszczenie jest łatwiejsze, ponieważ można je prać. Poza tym torby i torebki filcowe wyglądają niezwykle ciekawie oraz oryginalnie, szczególnie gdy są wycinane w różne wzory. Filc często łączy się z kwiecistymi oraz folkowymi wzorami, dlatego jeśli szukasz czegoś folkowego, dobrze wziąć filcową torebkę pod uwagę!

Torebki materiałowe

Torebki materiałowe mają najwięcej pola do popisu, jeśli chodzi o zdobienie samego tworzywa, z którego są wykonane. Sam materiał może być niezwykle wzorzysty, podczas gdy w przypadku skóry w grę wchodzi głównie barwienie skóry i metalowe wstawki lub dodatkowe skórzane paski, ewentualnie sama forma torebki. Dla toreb materiałowych wszystko to nie jest problemem, mogą to być torby z nadrukiem, w dowolnej formie i kolorze, wielkości, z naszyciami lub bez. Nie będą to co prawda torebki, które można by zaliczyć do najbardziej wytrzymałych, ale z pewnością jeśli będą dobrze uszyte, mogą służyć przez dłuższy czas! Niestety nie są też w stanie podrobić wyglądu prawdziwej skóry, która wygląda przecież naprawdę charakterystycznie. Nawet najlepszy nadruk czy forma nie skopiuje tego, jak wygląda prawdziwa skóra.

Torebki z materiałów sztucznych

Torebki wykonane ze sztucznych materiałów są nie tylko niedobre dla środowiska, ale również niezbyt wytrzymałe. Mogą być wodoodporne, ale jednocześnie są podatne na uszkodzenia mechaniczne i są bardzo łatwopalne. Nierzadko widać też z daleka, że są wykonane ze sztucznych materiałów, co często wpływa na ich estetykę. Co może za nimi przemawiać, to niższa cena, ale zdecydowanie warto zainwestować w torebkę z nieco lepszych i droższych materiałów.