Piękno niejedno ma oblicze

Piękno niejedno ma oblicze

Jakich kosmetyków używać? Czy Twoje stanowisko jest przygotowane do wykonywania codziennego makijażu? Korzystać z usług profesjonalistów, tutoriali internetowych, a może pójść na kurs? Innymi słowy: co zrobić, by być i czuć się pięknie? Przygotowaliśmy parę drobnych porad. Mamy nadzieję, że z nich skorzystasz i osiągniesz piorunujący efekt!

Zwykłe lustro a lustro do wizażu – mała zmiana, wielka różnica

Lustro lustru nierówne, o czym wiedzą wszystkie panie, które miały okazję wykonać sobie makijaż przed lustrem profesjonalnym. Na czym polega różnica? Otóż lustro do wizażu jest znacznie większe od klasycznego naściennego. Może mieć ramę, lecz nie musi. Cechą charakterystyczną dla lustra do wizażu są liczne diody LED rozmieszczone równomiernie wzdłuż krawędzi. Dają mocne światło (np. 4000 K) o neutralnej barwie, w której nakładane na twarz kolory są rzeczywiste. Nie sposób przeoczyć krostki czy niedokładnie roztartego podkładu.

Trwałość makijażu a jakość i rodzaj kosmetyków

Mimo iż zadowalający makijaż można uzyskać przy użyciu dowolnych kosmetyków, nawet najtańszych, trwały i bezpieczny makijaż wykonasz tylko przy użyciu środków sprawdzonych marek. W ostatnich latach popularnością cieszą się wegańskie, ekologiczne, naturalne i azjatyckie kosmetyki. Te pierwsze wytwarzane są w poszanowaniu dla środowiska, a przed prowadzeniem ich na rynek nie wykonuje się testów na zwierzętach. Naturalne kosmetyki – jak podpowiada nazwa – wytwarza się z surowców w 100% naturalnych. I na końcu mamy azjatyckie kosmetyki, które stały się modne z uwagi na piękną cerę Azjatek. Są to m.in. rożnego rodzaju maseczki odprężające, plastry i płatki, kremy, emulsje, olejki.

Naturalne lepsze niż sztuczne. Ale czy zawsze?

Patrząc na fatalnej jakości plastikowe tipsy z kiosku i sztuczne rzęsy ze sklepu papierniczego zwykliśmy uważać, że to, co sztuczne, wygląda brzydko. Ale czy już samo wykonanie makijażu nie sprawia, że twarz przestaje być naturalna? Na szczęście dzisiejsze "sztuczne" produkty do ciała są wysokiej jakości. Okropne tipsy z plastiku zastąpiły paznokcie żelowe, a potem hybrydowe. Z kolei na oczy naklejamy trwałe i luksusowe rzęsy 3D na pasku, których nie sposób odróżnić od naturalnych włosków. Dzięki noszeniu ich oszczędzamy na kupowaniu tuszu do rzęs i wykonujemy makijaż znacznie szybciej.

Eksperymenty, tutoriale na Youtubie czy szkolenia kosmetologiczne?

Jeśli masz ochotę podszkolić się w wykonywaniu makijażu, możesz poradzić się przyjaciółki lub starszej siostry, poeksperymentować na sobie bądź koleżankach albo skorzystać z filmików instruktażowych na Youtubie. To wszystko nie będzie Cię kosztowało ani złotówki. Jeśli jednak myślisz o wykonywaniu makijażu odpłatnie w dłuższej perspektywie, zainwestuj w szkolenia kosmetologiczne. Uzyskany certyfikat uwiarygodni Twoje umiejętności i ułatwi Ci zdobycie klientek.

Moda alternatywna

Czy można ubierać się modnie bez wydawania większej części pensji w butikach projektantów? Czy można wyglądać unikalnie, czy jednak trzeba przywyknąć do powtarzalności strojów ze sklepów sieciowych? Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: tak, można. Na drugie zaś: oczywiście, że da się wyglądać wyjątkowo i oryginalnie. Lokalne second handy, odzież używana online i targi hand-made to miejsca, w których upolujesz prawdziwe modowe perełki. Zwróć też uwagę na ubrania dotąd niedoceniane, np. skarpety. Wiedziałaś, że skarpetki we wzory damskie to aktualnie jeden z najgorętszych trendów zagranicznych? Wypróbuj go!