PIERWSZE ZMARSZCZKI? NAWILŻAJ I ZŁUSZCZAJ!

PIERWSZE ZMARSZCZKI? NAWILŻAJ I ZŁUSZCZAJ!

Zmarszczki to problem wielu z nas; dobrze jest z nim walczyć tak, jak z każdym innym problemem, czyli już od samego początku. Najlepszy krem na pierwsze zmarszczki to taki, który odpowiednio mocno nawilży skórę twarzy oraz dostarczy jej solidnej dawki witamin. To, wraz z regularnym złuszczaniem skóry w trakcie jej oczyszczania (które powinno stać się naszą rutyną) to podstawa ochrony przeciwstarzeniowej.

Jakie składniki powinien zawierać krem odpowiadający za niwelowanie zmarszczek mimicznych i tych pod oczami? Już w młodym wieku warto stosować kremy pod oczy, jednak nie powinien on zawierać sporego stężenia środków walczących ze zmarszczkami. Przesadnie „ciężkie” składniki mogą ją nadmiernie obciążyć i przyspieszyć proces starzenia się skóry. Najlepszy krem pod oczy to ten, który odpowiada za codzienną regenerację, nawilżenie i służy odnowie włókien kolagenowych. Przyczynia się do tego kwas hialuronowy, kolagen i gliceryna.

SKÓRA JĘDRNA I ZDROWA

Aby naprawdę długo móc cieszyć się twarzą, na której nie pojawiają się zmarszczki wokół oczu, potrzeba odpowiedniej dawki witamin. Naturalne olejki, w tym jojoba świetnie się do tego sprawdzają. Spójrzmy na przykład na składy kosmetyków z Azji – wszystkie mają skład oparty tylko na naturalnych składnikach.

Japonia (kosmetyki oparte głównie na kwasie hialuronowym), Korea (kosmetyki z olejku kameliowego) czy Chiny (żeń-Szenia, kurkumy czy imbir) to państwa, które przodują w produkcji najlepszych kosmetyków odpowiedzialnych za redukcję zmarszczek, właśnie przez składy oparte na witaminach. Najważniejsza jest witamina C, ponieważ odpowiada za zwalczanie wolnych rodników (które przyspieszają proces starzenia się komórek naszego organizmu) oraz witamina E, która nie na darmo nazywana jest „witaminą młodości”, ponieważ stymuluje odnowę naskórka. To właśnie w tych witaminach tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek.