POŚCIEL DO ŁÓŻECZKA I WÓZKA

POŚCIEL DO ŁÓŻECZKA I WÓZKA

Na świat przychodzi lub dopiero ma przyjść maleństwo. Rodzice już wiedzą, że przez pierwszy okres życia będzie ono głównie... spać. Warto więc zdać sobie sprawę, jak ważny jest pierwszy komplet pościeli dla dzieci – nie tylko do kołyski czy łóżeczka, ale i do wózka. W końcu chodzi o komfort naszego maluszka, prawda?

KOMPLET POŚCIELI DLA DZIECI – JAKI WYBRAĆ?

I w przypadku pościeli dziecięcej do łóżeczka, kołyski czy wózka najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę w czasie wybierania pościeli dla dziecka nie jest wcale jej kolor czy wzór – niebieski bądź różowy. Najważniejszy jest rozmiar pościeli – koniecznie dopasowany do wieku i wzrostu naszego maleństwa. Każdy pierwszy komplet pościeli dla dziecka ma przeważnie rozmiar najmniejszy, ponieważ to taki mieści się i w wózku, i w łóżeczku. zdarza się jednak, że rodzice pomijają ten czynnik, od razu kupując kilka różnych kompletów, w tym ten łóżeczkowy – większy. Nie ma w tym nic złego.

Ważny jest także, oczywiście, materiał, z którego powinna być wykonana pościel dziecięca. Najczęściej wybieraną, zresztą słusznie, jest pościel z różnego rodzaju włókien bawełnianych, ponieważ to bawełna to materiał pochodzenia naturalnego. Idealnie sprawdzi się w każdych warunkach, w tym w wózku czy nawet przyczepce rowerowej Burley Bee lub innej. To właśnie dzięki pościeli bawełnianej mamy pewność, że nasze dziecko zawsze będzie spało nie tylko w pełni wygodnie, ale przede wszystkim zdrowo.

POŚCIEL DLA DZIECKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Komplet pościeli dla dziecka to także idealny sposób, by rozwiązać problem związany z brakiem pomysłu na prezent. Ustaliliśmy już, że niemowlaki potrafią większość czasu przesypiać, i chętnie robią to w naprawdę różnych warunkach – na dworze czy w sypialce, w wózku czy w łóżeczku. Kompletów pościeli nigdy nie za dużo, dlatego świeżo upieczeni rodzice na pewno ucieszą się z takiego prezentu równie mocno, co mocno skorzysta z niego dziecko. Jeśli więc nie odmówiliśmy zaproszenia – chrzest, przyjęcie baby shower czy roczek – nie musimy już tego robić w obawie o brak praktycznego prezentu.

Jasne, że wybierając komplet pościeli dla dzieci, warto kierować się przede wszystkim rozmiarem i materiałem, jednak gdy już to ustalimy, warto zwrócić uwagę także na aspekt estetyczny. Niech pościel w pokoju dziecięcym dopasowana będzie do stylu pokoju, a ta do wózka – do jego koloru. Jeżeli nie znamy kolorystyki bazowej, zawsze możemy wybrać bezpieczną, ale i uroczą opcję – pościel w urocze wzorki, takie jak misie, motylki, autka lub księżniczki.