POWRACAJĄCY TREND – LAMPASY

POWRACAJĄCY TREND – LAMPASY

Lampasy, czyli pionowe pasy po bokach odzieży, najczęściej kojarzą nam się ze spodniami, i to tymi dresowymi. Przy okazji jako dość minimalistyczny wzór stały się jednym z najbardziej popularnych trendów w sezonie letnim 2019.

LAMPASY – WIELKI POWRÓT DO ŁASK

Dziś lampasy nie zdobią już tylko spodni, ale też inne części naszej garderoby. Moda na lampasy wróciła w formie odświeżonej, rzeszę zwolenniczek odnajdując również w gronie pań o okrąglejszych kształtach. Nie ma w tym nic dziwnego – pionowe pasy (szczególnie białe, na czarnym tle) optycznie wydłużają, a co za tym idzie: wyszczuplają każdą sylwetkę.

Spodnie z lampasami idealnie nadają się do tego, by tuszować niedoskonałości i podkreślać atuty figury jabłka, gruszki czy wiolonczeli. Charakterystyczne dwa paski to sprzymierzeńcy dla wszystkich pań „plus size”, które chcą podkreślić swój look i optycznie się wysmuklić. Dodatkowo, o ile dawniej lampasy kojarzyły się głównie ze stylem sportowym, dziś pasują do stylizacji zarówno codziennych, jak w eleganckich zestawieniach wieczorowych lub do pracy.

LAMPASY – NIE TYLKO NA SPODNIACH

Odzież, która przyozdobiona została lampasami, w rzeczywistości daje dużą dowolność i niezmierzone możliwości stylizacji, pozwalając bawić się modą. Tylko od nas zależy, z czym zestawimy te dwa pasy – czy z elegancką tuniką i stylowymi butami na obcasie, czy raczej lampasy połączymy ze sportowym obuwiem, a dołączy do nich bawełniany t-shirt oversize.

Stylizacje z lampasami sprawdzą się w każdych okolicznościach. Poza spodniami lampasy widuje się coraz częściej na sukienkach. To oryginalne rozwiązanie pozwalające sięgać po sukienki nie tylko kobietom o figurze rożka, klepsydry czy kielicha, ale przede wszystkim paniom o okrąglejszych kształtach.

SUKIENKI I BLUZKI Z LAMPASAMI

Sukienka, przez której całą długość przebiegają po bokach pasy, optycznie wydłuży stan lub nogę – w zależności od fasonu i długości. Sukienki te uchodzą za lekkie i tak samo się w nich wygląda! Równie dobrze lampasy prezentują się na spódnicach – to właśnie one udowadniają, że lampasy to nie tylko etykietka stylu sportowego.

Uniwersalne są również bluzki z lampasami – dzięki lampasom na rękawach wydłużają się ręce i wysmuklają ramiona. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać – do takich bluzek spodnie z lampasami niekoniecznie będą prezentować się dobrze – oby nasze nieco smuklejsze jabłko czy kręgiel nie stały się nagle cegłą lub kolumną! Paniom o takich sylwetkach z lampasami polecamy bawić się nieco ostrożniej.