Przygotuj swoją garderobę na lato!

Przygotuj swoją garderobę na lato!

Wiosna jeszcze nie zagościła na dobrze w naszym kraju, ale do kolejnej pory roku, jaką jest lato, warto przygotować naszą garderobę nieco wcześniej. Póki lato nie jest tuż za naszymi drzwiami, mamy okazję nieco powybrzydzać i poszukać wymarzonego kroju stroju kąpielowego, odpowiednich wzorów oraz kolorów. Jeśli Twoje ciało jest już gotowe na sezon bikini, w przypadku szafy nie powinno być inaczej! Poznaj najnowsze trendy na to lato! Poniżej przedstawiamy, jak zawojować plażę modnie i z pomysłem, a jednocześńie jak najlepiej czuć się w naszej plażowej kreacji.

Stroje jednoczęściowe

To nieprawda, że stroje jednoczęściowe zawsze są nudne i nie są zbyt seksowne. Prawda jest taka, że w niczym nie ustępują bikini. Co więcej, w przypadku jednoczęściowych strojów możesz wyglądać nie tylko seksownie, ale pomogą ukryć drobne mankamenty ciała, przy jednoczesnym jak najlepszym wyeksponowaniu wszelkich jego zalet. Stroje kąpielowe jednoczęściowe w niczym nie ustępują bikini. Dla wielu Pań mogą być nawet lepszą opcją. Pozwalają bowiem czuć się pewniej, niż w przypadku bikini. Oczywiście można wybrać taki model stroju jednoczęściowego, który będzie zdecydowanie bardziej wycięty, jeśli zdecydujemy się odsłonić nieco więcej ciała. Dla osób, które będą chciały wyszczuplić sylwetkę, polecane są jednokolorowe stroje, najlepiej w ciemnych barwach, które sprzyjają wizualnemu wyszczupleniu sylwetki.

A może monokini?

Monokini to kompromis pomiędzy klasycznym bikini a pełnym strojem jednoczęściowym. Monokini wygląda nieco bardziej jak bikini, które zostało połączone ze sobą pasem materiału lub dwoma. Najlepsze monokini będzie podkreślało kształty osoby noszącej, może przy okazji ukryć drobne wady, ale nie sprawdzi się w tym tak dobrze, jak typowy strój jednoczęściowy. Gwarantuje za to wygodę i bezpieczeństwo stroju jednoczęściowego, co do którego możemy mieć pewność, że z nas nie spadnie, a jednocześnie będzie prezentować się tak samo seksownie jak bikini prosto z okładek modowych magazynów. Choć to kompromis, jednocześnie nie trzeba poświęcać atrakcyjnego wyglądu na rzecz wspomnianej wygody czy właśnie bezpieczeństwa. Monokini pozwala zakryć pewne niedoskonałości, ale raczej w centralnej części ciała. Dlatego odstające boczki mogą stać się w nim jeszcze bardziej widoczne. Monokini optycznie wyszczupla sylwetkę, podkreśla kształty i najzwyczajniej w świecie wygląda ciekawie na tle licznych, podobnych do siebie strojów kąpielowych.

Klasyczne bikini

Niestety prawdą jest, że do klasycznego bikini trzeba mieć figurę gotową na sezon bikini. W końcu bikini więcej odsłania niż zasłania. W ten sposób jest bezlitosne dla wszelkich niedoskonałości typu odstające boczki, fałdki lub nie do końca płaski brzuchu. Nie ma nic złego w nieco pełniejszej figurze, ale jednocześnie warto dobrać swój strój w taki sposób, by możliwie najlepiej eksponował nasze zalety przy jednoczesnym ukrywaniu wad. W końcu każda kobieta na plaży chce się czuć jak najlepiej w swojej skórze i wyglądać atrakcyjnie, dlatego też warto zwrócić na to uwagę, a bikini zostawić na kolejny sezon.

Dodatki na plażę

Na plażę nada się nie tylko parasol, ciemne okulary i klapki, ale także dodatki, które sprawią, że będziesz wyglądać wyjątkowo i jeszcze lepiej lub pomogą ochronić Twoją wrażliwą skórę przed promieniami słońca. Jednym z takich przydatnych dodatków mogą być kapelusze z szerokim rondem – nasza głowa i twarz są najbardziej narażone na kontakt z promieniami słonecznymi, dlatego bardzo ważnym jest, by poza samymi oczami chronić również i je. Kolejnym niezwykle ważnym dodatkiem jest ponczo plażowe, które nie tylko ochroni nas przed promieniami słońca, ale również zakryje wszelkie niedoskonałości, jeśli mamy zamiar wybrać się w plażowym stroju do pobliskiego sklepu lub nagle zrobi się nieco chłodniej. Dzięki plażowemu ponczu możesz wyglądać stylowo zawsze i wszędzie. Delikatne kroje dodadzą zwiewności i lekkości każdej właścicielce takiego poncza.

Nietypowo na plażę

Na plaży nie trzeba rezygnować ze swojego stylu. Choć kapelusz z szerokim rondem najlepiej ochroni głowę i ramiona, dobrze sprawdzi się również ulubiona baseballówka, jeśli zdecydujemy się dać jej szansę. Przede wszystkim ochroni głowę i część twarzy. Na ramiona możemy zawsze narzucić ręcznik lub chustkę i zadbać w ten sposób, by nie doznać oparzeń słonecznych. Wszelkie kosztowności, klucze do mieszkania i pieniądze warto zamknąć w pustej, wyczyszczonej buteleczce po kremie do opalania. Do większych tego typu tajnych skrytek zmieści się nawet telefon! Taki „łup” nie skusi potencjalnego złodzieja, a Ty będziesz mogła cieszyć się wodą bez obaw, że ktoś postanowi Cię okraść. Jeśli nie masz takiej skrytki, możesz wsadzić swoje kosztowności w szczelną torbę, którą przysypiesz piaskiem i w ten sposób ukryjesz przed wzrokiem potencjalnych rabusiów.