Pudełko na pamiątki - zrób to sam!

Pudełko na pamiątki - zrób to sam!

Pudełko na pamiątki to doskonały sposób na zatrzymanie wspomnień. Świetnie sprawdzi się do przechowywania pamiątek na przykład z chrztu, komunii, pierwszych urodzin dziecka czy wakacji. Doskonale sprawdzi się również jako ozdoba wnętrza. Takie pudełko możemy wykonać samodzielnie. Jest to także oryginalny pomysł na prezent.

Wyjątkowe pudełko do przechowywania pamiątek

W naszym życiu pojawiają się wyjątkowe momenty, które chcielibyśmy zatrzymać w naszej pamięci na zawsze. Ozdobne pudełko posłuży nam do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów związanych z ważnym wydarzeniem. Zazwyczaj, rodzice tworzą ozdobne pudełko dla dziecka, w którym znajdują się wszelkie pamiątki z chrztu, pierwszych urodzin, komunii czy pierwszych wspólnych wakacji. Takie pudełko z pamiątkami doskonale sprawdzi się również do przechowywania pamiątek ze ślubu, studiów czy podróży. Tak zachowane wspomnienia to idealna pamiątka, do której z pewnością będziemy wracać.

Czym jest decoupage?

Decoupage to technika ozdabiania elementów szklanych, drewnianych, plastikowych, a nawet mebli polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Dzięki temu efekt wygląda jak ręcznie malowane wzory. Technika decoupage jest niezwykle prosta, dzięki czemu stała się tak popularna. To doskonały sposób na ozdobienie pudełka na pamiątki. Nie musimy posiadać umiejętności - liczą się chęci. Powinniśmy się także zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria. W tym celu warto odwiedzić odpowiedni sklep decoupage. Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim serwetki, klej, papier ścierny i lakier w sprayu. W sieci znajdziemy wiele informacji na temat tej techniki oraz instrukcje, jak wykonać takie zdobienia na przykład na drewnianym pudełku.

Dekoracyjne pudełko na pamiątki - jak je ozdobić?

Dekoracyjne pudełko na pamiątki możemy ozdobić w różny sposób. Własnoręcznie wykonane ozdoby sprawią, że już samo pudełko stanie się niejako wyjątkową pamiątką. Z pewnością jest to doskonały sposób do przechowywania przedmiotów związanych z wyjątkowym wydarzeniem, jak komunia, ślub czy roczek. Jak ozdobić pudełko na pamiątki? Możliwości jest wiele. Warto przede wszystkim odwiedzić sklep, w którym zaopatrzymy się w niezbędne artykuły dla plastyków, jak farby czy pędzle. Warto zaopatrzyć się również w różnego rodzaju ozdoby, jak cekiny, naklejki, szablony, stemple czy wstążki. Własnoręcznie ozdobione pudełko doskonale sprawdzi się do przechowywania pamiątek. Będzie także idealnym pomysłem na oryginalny prezent dla bliskiej osoby.