SUKIENKI KOKTAJLOWE NA KAŻDĄ OKAZJĘ

SUKIENKI KOKTAJLOWE NA KAŻDĄ OKAZJĘPrawdą jest, że sukienki koktajlowe najlepiej nadają się na uroczyste lub formalne spotkania.  Jednak nawet w takich okolicznościach czasem chce się aż błyszczeć i wyjść z tłumu. Sukienka koktajlowa nie musi być więc klasyczna. Choć każda z nas kocha uniwersalność „małej czarnej¨, nie na każdą okazję będzie ona świetnym wyborem. Kolor świadczyć będzie o użytkowaniu. Jasna sukienka idealnie sprawdzi się na imprezach o typie nieco bardziej casualowym – luźniejsze spotkanie firmowe, wyjście na miasto z przyjaciółmi lub... wesela. Natomiast czarna sukienka, granatowa lub czerwona to pozycje bardziej eleganckie, w których świetnie zaprezentujemy się na wszelkiego rodzaju bankietach. Nie ma znaczenia, czy będzie to studniówka, czy wizyta w teatrze lub filharmonii. Ważne jest jednak, by dobrze dobrać fason – odpowiedni do naszej figury podkreśli atuty sylwetki i ukryje to, co chciałybyśmy zachować dla siebie.

NIE TYLKO PRZY KOKTAJLU

To prawda, że sukienka koktajlowa kojarzy nam się głównie z przyjęciami koktajlowymi, czyli takimi, które nie trwają długo i odbywają się raczej na stojąco. Coraz częściej jednak wybiera się je na imprezy okolicznościowe takie jak urodziny, rocznice, wesela, chrzciny, komunie. Dziś sukienki koktajlowe tworzą bazę dla różnych stylizacji w praktycznie każdej damskiej garderobie. Sukienki koktajlowe wybiera się nie tylko na bankiety, słowem – na różne uroczyste bądź formalne spotkania w ciągu dnia i wieczorem. Z sukienką koktajlową łatwo połączyć stylizacje nie tylko gustowne i eleganckie, ale także zwiewne i nieco bardziej casualowe. Modne sukienki koktajlowe nie muszą być klasyczne; ważny jest wybór fasonu. Dziś nie jest to tylko uniwersalny, najbardziej popularny krój, który charakteryzuje się przylegającą górą i rozkloszowanym dołem. Wcale nie musi też być jednobarwna – współczesne, modne sukienki koktajlowe szyje się nie z tkaniny matowej, ale coraz częściej projektanci stawiają na materiały błyszczące lub wielobarwne czy nawet... wzorzaste! Mogą mieć rękawy lub wydekoltowaną górę z odkrytymi ramionami, do której idealnie przypasuje bogato zdobiona biżuteria.

Pamiętaj jednak, że w przypadku wyboru kroju odważniejszego, powinnaś zaopatrzyć się również w okrycie wierzchnie. Zakrycie ramion w niektórych sytuacjach to obowiązująca zasada dress-code'u.