Za co kochamy biżuterię boho?

Za co kochamy biżuterię boho?

Styl boho to niekwestionowany król wiosny i końcówki lata, kiedy dni nie są najcieplejsze, ale zależy nam na wrzuceniu głęboko do szafy grubych swetrów, rajstop i ciężkich butów. Dzięki stylowi boho możemy poczuć się lekko i swobodnie, a jednocześnie czuć się komfortowo i odpowiednio ciepło, jednocześnie się nie przegrzewając. Również w biżuterii boho wygoda jest ważna, przy czym taka biżuteria prezentuje się wyśmienicie i sprawdza się na każdą okazję.

Naturalne kamienie

Kwintesencją biżuterii boho jest oczywiście miłość do kamieni naturalnych. Prawdziwa biżuteria boho nie może obejść się bez wielobarwnych dodatków, które sprawiają, że bransoletki i naszyjniki są tak wyjątkowe. Naszyjniki z kamieniami naturalnymi to kwintesencja stylu boho w biżuterii. Kamienie i paciorki mogą być małe lub duże, ale nawet te drugie nie odbierają jej wrażenia lekkości i naturalności. Można nawet powiedzieć, że naturalne formy i kształty sprawiają, że biżuteria wygląda jak połączona z naturą. Boho czerpie z natury, również w przypadku bransoletek często sięga się po takie kamienie jak agat, onyks, karneol. Liczne kolory natury przywodzą na myśl pory roku, na przykład jesiennych liści, bezchmurnego nieba, młodych gałązek i ciepłych promieni słońca. Ze względu na dużą ilość kolorów i rodzajów kamieni dobór zestawu składającego się z dwóch lub więcej elementów, na przykład kolczyków, naszyjnika, pierścionka, bransoletki, jest niezwykle łatwy. Ciekawe połączenia mogą sprawić niesamowite wrażenie i stać się atutem każdej, nawet najprostszej kreacji.

Nie tylko dla kobiet

Biżuteria, a zwłaszcza biżuteria boho to akcesoria nie tylko dla Pań. Coraz więcej Panów decyduje się na eleganckie dodatki do ubioru wykraczające poza spinki mankietowe czy spinki do krawatów. Eleganckie dodatki mogą stanowić piękne akcesoria niezależnie od płci. Kolczyki męskie stają się coraz modniejsze i chętniej wybiera się je nie tylko jako dodatki do eleganckich kreacji, ale także na co dzień. Popularność zyskują także wszelkiego rodzaju bransoletki, pierścienie i sygnety. Popularne wśród Panów naszyjniki to proste formy, na przykład zawieszka na rzemyku lub typowe naszyjniki składające się z drewnianych lub kamiennych paciorków, których kolorystyka zwykle jest dość stonowana. Zwykle utrzymana jest w brązach, czerniach, czasem również odcieniach szarości. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają również kolczyki męskie w całości ze srebra stylizowane na formy przypominające kamienie. Również w przypadku łańcuszków często ceniona jest prostota i pewnego rodzaju „surowość”. Proste formy i kolory nigdy nie wychodzą z mody, będąc uniwersalnym wyborem zawsze wtedy, gdy wokół pojawia się dużo propozycji.

Najlepsi producenci

W przypadku biżuterii boho niezwykle popularna jest biżuteria z Tybetu. Nierzadko bransoletki pobłogosławione przez buddyjskich mnichów są bardzo pożądane. Nic dziwnego, w końcu to niezwykle unikatowe dodatki, które wiążą ze sobą jakąś filozofię i historię. Stąd też etniczna, orientalna biżuteria ma niezwykłe powodzenie, zwłaszcza wśród miłośników stylu boho, wpływów etnicznych oraz zwyczajnie osób, którym zależy na wyjątkowych, nietuzinkowych dodatkach. Na rynku jubilerskim dużym uznaniem cieszy się także wyjątkowa włoska biżuteria, która skrada serca wielu miłośników biżuterii zarówno klasycznej, jak i etnicznej czy też biżuterii w stylu boho. Biżuteria z Włoch to obecnie, poza prostymi formami, biżuteria, którą używa się podczas medytacji, a także jako wyjątkowe dodatki, które mają przynosić szczęście, zdrowie oraz wszelką pomyślność swojemu właścicielowi. Stąd ich coraz bardziej rosnąca popularność – nie tylko są estetycznym dodatkiem ubioru, ale jednocześnie niosą ze sobą pewne wartości i przesłanie.

Wyjątkowo biżuteria

Każdy chce wyglądać wyjątkowo i wyróżniać się spośród tłumu osób o podobnym ubiorze. Nie ma prostszego sposobu niż eleganckie dodatki, które nadadzą kreacji szyku oraz sprawią, że będzie jedyna w swoim rodzaju. W tym celu idealnie sprawdza się wyrazista, przyciągająca wzrok biżuteria boho, która poza swoimi niecodziennymi wzorami i ciekawymi kształtami jest wygodna. Co więcej, ma za zadanie pomagać w medytacji, przynosić właścicielom spokój, szacunek, radość czy miłość (i wiele innych pozytywnych zdarzeń oraz uczuć w życiu!) – stąd jej wyjątkowość, która tak bardzo przyciąga wszystkie osoby chcące wyróżniać się z tłumu za pomocą nietuzinkowych dodatków.