ZA CO KOCHAMY BIŻUTERIĘ HAND MADE?

ZA CO KOCHAMY BIŻUTERIĘ HAND MADE?

Biżuteria hand made cieszy się dziś sporą popularnością. Wyjątkowa i oryginalna – brak mechanicznych wykończeń sprawia, że trudno o dwie dokładnie takie same sztuki. Jednak to nie główny powód naszej miłości do takich ozdób. Jakie są te najważniejsze?

LUKSUSOWA BIŻUTERIA RĘCZNIE ROBIONA

Biżuteria „hand made” to nic innego jak biżuteria wykonana w stu procentach ręcznie. Wbrew pozorom nie jest to produkt, który musimy zamawiać bezpośrednio u wykonawców – coraz częściej produkty tego typu rozsyłane są do sklepów jubilerskich, pojawiają się w sklepach on-line i hurtowniach (na przykład hurtownia bransoletek). Oznaczone są dopiskiem „hand made” lub „rękodzieło”, co podwyższa ich wartość.

Biżuteria hand made, kiedyś kojarzona z koralikami i ręcznie robionymi wisiorkami dodawanymi do łańcuszków dziś rozwinęła skrzydła i uchodzi za towar luksusowy, idealny na prezent. Nie ma lepszego pomysłu na upominek dla wyjątkowej osoby niż luksusowa biżuteria ręcznie robiona, dedykowana na specjalną okazję, często nawet z domawianym grawerem. Zaletą jest także różnorodność – mamy do wyboru wisiorki, kolczyki, bransoletki, korale, chokery, broszki. Do tego dochodzi także różnorodność stylów – choć biżuterię hand made najłatwiej znaleźć w stylizacji boho, nie oznacza to, że jest to jedyna dostępna stylizacja ozdób hand made.

MEDALIONY HAND MADE – RÓŻNORODNOŚĆ KAMIENI

Biżuteria hand made uwielbia naturalne kamienie. Dzięki temu możemy dobrać biżuterię również z uwagi na to, z jakich materiałów została ona wykonana w oparciu o to, co te materiały symbolizują. Dla przykładu medaliony hand made zawierające naturalny agat symbolizować będą równowagę fizyczną i emocjonalną, działają uspokajająco oraz dodawać mają nam pewności siebie.

Do tego niektóre z kamieni sprawiają, że bransoletka staje się produktem unisex – pasować będzie zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Są to najczęściej hematyty, czyli lawa wulkaniczna oraz agat brazylijski. Ich zadaniem jest „spawać” pary i łagodzić emocje, a więc to idealny prezent chociażby na walentynki.

Na jakiej więc podstawie szukać biżuterii hand made? Przede wszystkim na podstawie tego, który kamień co symbolizujący przydałby się nam w życiu i czy tak zwyczajnie pasować nam będzie do codziennej stylizacji lub tej przygotowywanej na wyjątkowe okazje. Poza tym pamiętajmy starą prawdę naszych prababć: otóż... biżuterii nigdy za wiele!