Zdrowe odżywianie i pielęgnacja? Warto!

Zdrowe odżywianie i pielęgnacja? Warto!

Dbanie o swoje zdrowie nie musi być takie trudne, jak może nam się wydawać. Nie musimy temu poświęcać dużo więcej czasu, jednak, wiadomo, nic nie zrobi się samo, dlatego dobrze jest zacząć wdrażać zdrowe nawyki dla naszego organizmu już dziś. Od czego zacząć?

Kosmetyki bez chemii

Większość kosmetyków, które dostępne są dziś na rynku, zawiera składniki syntetyczne nienależące do zdrowych. Wprost przeciwnie! Wysuszają skórę, zamiast nawilżać i nie odżywiają jej. To dlatego warto sięgać po produkty naturalne – czytać składy zakupywanych kosmetyków oraz regularnie odwiedzać drogerie z kosmetykami eko.

Możesz także zakupować składniki w tanich hurtowniach półproduktów i surowców ekologicznych i tworzyć łatwe w wykonaniu kosmetyki samodzielnie. Przykładowe składniki to: baza z wazeliny i wosku kosmetycznego, ekstrakty z kawy, mocznik, aloes, algi czy miód. Miód wielokwiatowy i niektóre z innych składników, na przykład olej kokosowy czy cukier trzcinowy dobrze sprawdzają się również w diecie. Miód ma cudowne właściwości – obniża ciśnienie tętnicze, zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i podnosi odporność.

Jeść zdrowo

Warto sprawdzić asortyment sklepów ze zdrową żywnością, ciekawą ofertę produktów eko i fit posiada sklep z żywnością ekologiczną. Eko-kuchnia nie jest, wbrew pozorom, droga ani nie pochłania więcej czasu. Produkty przetworzone zawierają składniki o mniejszej wartości odżywczej, dlatego są tańsze, ale mniej sycące, dlatego kupując eko-żywność nie tylko dbasz o środowisko i swoje zdrowie, ale również kieszeń, ponieważ kupujesz w pełni wartościowe produkty, które nasycą mocniej.

Nie tylko jedzenie, ale również napoje mają znaczenie dla naszego zdrowia i diety. Kawa to używka, która nadużywana szkodzi naszemu zdrowiu. Obniża naszą produktywność, podrażnia jelita i żołądek, przyspiesza starzenie. Warto zamienić ją na zieloną herbatę, szczególnie pozytywny wpływ na nasz organizm ma także aloes do picia. I nie tylko! Aloes świetnie sprawdzi się również jako baza przed olejowaniem włosów, nawilżająca maseczka do każdego rodzaju skóry i preparat na poparzenia i blizny.

Jak widzisz, część składników, którą można spotkać w sklepach ze zdrową żywnością, można wykorzystać zarówno w domowym przemyśle kosmetycznym, jak i w codziennej kuchni. Pozwólmy sobie jeść zdrowo, dzięki czemu na dłużej zachowamy zdrowy, młody wygląd i podtrzymamy lepsze samopoczucie. Nie na darmo mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch, prawda...?